Menu

Poradna

Zde naleznete informace, které Vám pomůžou například s montáží našich výrobků, zhotovením základů skleníků i s rozhodnutím zda u skleníků zvolit sklo nebo polykarbonát.

Rozměry základů pro skleníky

Rozměry základů naleznete vždy u konkrétního skleníku v záložce DOKUMENTY. Níže naleznete rozměry základů pro nejběžnější skleníky.

Rozměry základů pro skleníky Hobby, Variant, Primus

ČLánky

Zde naleznete články v PDF, které by Vám mohly být nápomocné.

Základy pod skleník. Jaký mám zvolit materiál?

Jak nejlépe využít prostor ve skleníku?

CO jsou to prodloužené dveře?

Prodloužené dveře jsou speciální úpravou vstupního dílu skleníků Variant a Primus. Pokudzáklady vynesete alespoň 20 cm nad terén, tak dveře jsou stále v úrovni terénu. Využijete je také v případě, kdy skleník stavíte ve svažitém terénu, nebo snižujete uličku abyste se nemuseli ohýbat, a nebo chcete vyšší podezdívku. Výhodou je, že vstupní díl se zvětší na výšku 190 cm a i celý skleník je minimálně o 20 cm vyšší.

Pro tuto úpravu musíte vytvořit speciální základ jehož plánek naleznete u každého skleníku v záložce dokumenty. Níže naleznete rozměry základů pro nejběžnější typy skleníků.

Základy pro prodloužené dveře u skleníků Variant

Základy pro prodloužené dveře u skleníků Primus

klasicky_zaklad  o_20_cm1  o_40_cm  o_60_cm

   Klasický základ                     Prodloužení o 20 cm                   Prodloužení o 40 cm                   Prodloužení o 60 cm

Je lepší sklo nebo polykarbonát?

Na to není jednoduchá odpověď. Oba materiály mají svá pro a proti. My dáváme přednost sklu. Je to generacemi osvědčený materiál přírodního charakteru. Používáme 4 mm silné, válcované sklo se vzorem (dříve Helios), s efektem rozptylu slunečních paprsků. Toto sklo není třeba natírat. Sklo je přírodní, jednoduše rycyklovatelný materiál, který dobře odolává vnějším vlivům a propustnost světla je po celou jeho životnost téměr neměnná.

Polykarbonát používáme dutinkový AKYVER 8 mm čtyřstěnný pro skleníky Variant, Primus a 4 mm silný pro skleníky Hobby. Tento polykarbonát má již z výroby zatavené hrany a je tak chráněn proti nečistotám. Nevýhodou polykarbonátu je jeho postupná degradace a snižující se prostupnost světla. Opravdový význam má polykarbonát pouze v případě, kdy objektivně hrozí rozbití skla. Tepelněizolační vlastnosti polykarbonátu jsou v běžných konstrukcích, kdy nejsou vyřešeny tepelné mosty a konstrukce není utěsněna, zcela zanedbatelné. Nabízíme Vám i možnost částečného zasklení polykarbonátem (např. pouze střechu). V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Podkladový rám

Pro některé skleníky nabízíme tzv. podkladový rám. Jedná se o kontrukci z 2 mm silného pozinkovaného plechu, která při správné instalaci může nahradit betonový nebo jiný pevný základ. Pro skleníky Variant J, K, L jej nelze koupit samostatně, , je ale jemožné si jej přidat v konfigurátoru skleníku. Pro skleníky Variant M, D, C a skleníky Primus podkladový rám nenabízíme. Pro skleníky Hobby je možné jej koupit sanostatně nebo si jej můžete přidat v konfigurátoru konkrétního skleníku. Návod na sestavení podkladového rámu vám zašleme spolu s potvrzením objednávky a fakturou.

Návod na sestavení kapkové závlahy

Níže naleznete návod na sestavení kapkové závlahy.

Návod na sestavení kapkové závlahy Tandem

MOntážní videa

Bohužel zatím není  žádné dostupné. Napravíme co nejdříve.